test
Znaleziono 654 wpisy pasujących do wyszukiwanego hasła "polmlek"
Jeżeli nie odnalazłeś interesujących Cię wpisów załóż nowy temat
Powiadamiaj mnie o nowych wpisach
autor
12 wrz (miesiąc temu)
12 wrz (miesiąc temu)
Większość rolników mózgu raczej nie używa, to czego się spodziewać. Nie rozumieją, że nawet jak oni zostaną to wielu innych odejdzie i nie będzie czego przetwarzać, wszyscy z góry to ciągną bo kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie pensji to gdzie tu można indziej dostać w Łowiczu. Mam nadzieję, że ostatecznie ludzie decyzyjni wezmą odpowiedzialność i zagłosują za połączeniem, nawet z polmlekiem, który zwróci udziały i w ramach osłody kupią sobie nowy traktor za zwrócone udziały ;)
użytkownik
11 wrz (miesiąc temu)
11 wrz (miesiąc temu)
Niech mi ktoś rozwiąże tą zagadkę. Cały skup namawia rolników na łączenie z polmlekiem, a na zebraniach one nie chcą. Księżackie jadło po rocznej przerwie w nieobecności osm podbudowało morale Łowiczan. Może nie będzie tak źle jak nam się wmawia.
użytkownik
11 wrz (miesiąc temu)
11 wrz (miesiąc temu)
Podobno w mleczarni uruchomiony został program URANplus. Ostateczne rozwiązanie polegające na potajemnej sprzedaży uranu Czeczenom. Atomowa restrukturyzacja to nasza przyszłość ... konkurencja robi to od dawna. Mlekpol sprzedaje dla Korei Północnej, Sapiński ma umowę z Egiptem, natomiast polmlek sprzedaje rad o długim okresie rozpadu dla warszawskiego ratusza. Kochani ... na mleku się nie zarabia, niezbędna jest działalność pozaoperacyjna ... rozważcie drogę porządnych firm jak OSM Sierpc, który dostarcza lewoskrętną serwatkę kurdyjskim bojownikom aby mogli szybko regenerować rany albo Spomlek, który w euroblokach przemyca papierosy do Szwecji. Ciekawy jest też kazus Giżyckiej Spółdzielni, która prowadzi produkcję ekstrawaganckiej pasty twarożkowej pokrytej amazońskim mchem deptanym przez samego Wojciecha Cejrowskiego, dzięki czemu osiąga marże na poziomie 10% ... także ten tego do roboty.
użytkownik
21 sie (miesiąc temu)
21 sie (miesiąc temu)
Oto kilka punktów w dzisiejszym artykule na portalu Radia Maryja.
1. Uważam, że tak naprawdę nigdy nie dostawaliśmy rzetelnych informacji o sytuacji, o stanie finansowym mleczarni. Teraz się okazuje, że mleczarnia jest w strasznym bagnie – mówi Janusz Wasilewski, producent mleka, członek Spółdzielni OSM Łowicz.
- Jak nie? O fatalnej sytuacji finansowej było już wiadomo od kilku lat. Proszę się teraz nie tłumaczyć, że nagle mleczarnia popadła w ruinę finansową!

2. Winię za to poprzednie władze. Doprowadzili do tego grabieżną gospodarką, że ludzie masowo odchodzili i to potentaci, nie średni, mali tylko ludzie, którzy mieli duże ilości surowca. Po prostu cena była za mała – podkreśla Leszek Żaczek, producent mleka, członek Spółdzielni OSM Łowicz.
- Wypowiedź sprzeczna z punktem 1, który mówi, że nic nie wiedzieliście! To skąd teraz wiecie kto i dlaczego!?

3. Inne spółki płacą więcej, ale 1,13 zł pozwala nam się utrzymać jeszcze na powierzchni. Jeżeli by ta mleczarnia miała wyjść na prostą, w co bardzo mocno wierzymy – jesteśmy wstanie jeszcze trochę pocierpieć – mówi Waldemar Wojciechowski, członek Spółdzielni OSM Łowicz.
- Proszę się nie wypowiadać w imieniu 99% dostawców, którzy nie są już w stanie "przecierpieć" jeszcze trochę! Wychodzenie z ruiny finansowej trwa nawet kilka lat i to pod warunkiem że nie przyjdzie kolejny kryzys w mleczarstwie.

4. Rada Nadzorcza spółdzielni szuka rozwiązania trudnej sytuacji. Rozważa współpracę z innymi podmiotami lub nawet połączenie z nimi. Rolnicy i członkowie spółdzielni najbardziej obawiają się przejęcia przez zagraniczny podmiot. Boją się, że jeśli większościowym właścicielem będzie kapitał niemiecki, to wtedy w zakładzie przedzie przetwarzane również niemieckie mleko. A spółdzielnia ma bardzo długą tradycję.

- Stek bzdur! Jeżeli już mowa o polmleku to ma polskich właścicieli. Skąd wziął się pomysł ze ma niemieckie korzenie? Chyba tylko dlatego, że w wikipedii Grupa polmlek ma opis po Niemiecku!
użytkownik
18 sie (2 miesiące temu)
18 sie (2 miesiące temu)
Łódź działa samą, senniki same, Sieradz sam, Gostyń sam. Można tu wymieniać jeszcze 100 mleczarni tylko Łowicz musi być przejęty. Tak i sam manewr wykonano w przypadku Rypina. Ładna spółdzielnia tylko dwa ostatnie lata za bardzo zawierało polmlekowi i kilku firmom z nim powiązany cel - doprowadzenie do strat w szybkim czasie. Scenariusz identyczny jak w Łowiczu. Wyjście z sieci bo sieci be, wymiana opakowań na takie które podpowiedział tetra pak i brak akceptacji tego opakowania więc zniknięcie z półek sklepowych, więc pozostały przerzuty do znanej firmy, sery w euroblokach, proszek i koniec gotowy. Czy tak samo nie powtórzone w Łowiczu? Mam nadzieję że tutaj rolnicy się obudzą i dadzą jeszcze szansę.
użytkownik
16 sie (2 miesiące temu)
16 sie (2 miesiące temu)
Niech obie spółdzielnie na M przestaną w końcu bruździć i mieszać... jeśli tylko nasza OSM do nich dołączy, to koniec Łowickiego! Tylko spółka z polmlekiem pozwoli na utrzymanie marki i ratunek dla OSM. Dość pierniczenia o spółdzielniach!
użytkownik
13 sie (2 miesiące temu)
13 sie (2 miesiące temu)
Wg opinii wielu obserwatorów wszystko wskazuje na to , że zarząd "skłania się " ku polmlekowi. Tam w polmleku sa inteligentni, zaawansowani w biznesach ludzie , więc "nasz" zarząd dogaduje się z nimi natychmiast i wszystko jasne. Mozna powiedzieć , że naszej spółdzielni już nie ma , tym bardziej,że p. Dominik U. podąża starannie za głosem i intencjami zarządu.
Jednoczesnie z tego miejsca pozdrawiamy p. Jezierskowicza
użytkownik
13 sie (2 miesiące temu)
13 sie (2 miesiące temu)
Tak jak polmlek śmietanę z Gdańska :) Tylko, że w Makowie Mazowieckim. A jak tam inwestycje w Gorzowie Wielkopolskim ktoś wie ???
PS: przyjdzie chyba umrzeć ze śmiechu z tych przepychanek pomiędzy Mlekpolem a polmlekiem na tym forum :) Każdy najlepszy i cudowny :) Zaraz jakieś traktor plus się pewnie pojawi :)
użytkownik
12 sie (2 miesiące temu)
12 sie (2 miesiące temu)
Szanowni Rolnicy,
w sprawie OSM pamiętajcie, że to nie mleko, nie doi się 2-3 razy dziennie i sprzedaje co 1-2 dni, zakład sprzedaje się raz i koniec KROPKA, To jest ojcowizna, przetrwała I i II wojnę, przetrwała i śmierdzące mroczne onuce od 45 do 89r, przeczołgała się przez Balcerowicza, dotrwała do Unii Europejskiej i wydawać się by mogło na długiej prostej wpadła w poślizg na zakręcie. Który kierownik, kierowniczka lub kierownicy do tego doprowadzili, to będzie jeszcze czas na rozliczenie. Na tą chwilę skupcie się na tym co chcecie na pewno i co dla Was i Waszych rodzin będzie dobre. Pamiętajcie o pracownikach i lokalnych społecznościach. Spójrzcie zawsze na dwie strony bilansu, aktywa i pasywa. Plusy dodatnie i tzw. plusy ujemne.

Mlekovita – firma spółdzielcza, zarządzana przez charyzmatycznego szefa, rocznik 1954, wiek przedemerytalny, pracującego ponad siły, mającego masę szczęścia, walczącego o bycie nr 1 w PL, w każdym rejonie inna cena za mleko, w każdym rejonie inna polityka, idzie to wszystko siłą rozpędu. Nic nie da za darmo z siebie, bo i dlaczego ??? Co będzie, jak nie będzie przez chwilę szefa ??? Kto to pociągnie ??? Czy to imperium przetrwa ???

Mlekpol – firma spółdzielcza, wyrosła na mleku UHT, marka Łaciate projektu Tetra Pak, płaci OK na fakturze, w zależności od regionu zróżnicowanie cenowe. Nic nie da za darmo z siebie, bo i dlaczego ??? Prezes rocznik 1946, wiek emerytalny. Kto to dalej pociągnie ??? Jak to imperium przetrwa ???

polmlek – jest firmą prywatną, z czytelnym akcjonariatem, główni właściciele najmłodsi, do emerytury min dekada, obecnie na fali wznoszącej, dynamiczni i bystrzy, wyprzedzający zmiany rynkowe. Czyste zasady, czysty biznes, czysta polityka. Nie ma kumoterstwa, zatrudniają kogo chcą, zwalniają kogo chcą, inwestują i zamykają, jak chcą, bo to prywatne. Ich i koniec. Proste. Wymagają i płacą tyle ile płaci rynek.

Jeśli już tak koniecznie chcecie się oddać, bez próby posprzątania podwórka własnymi rękoma, walki i wykorzystania tego się jeszcze ma, no cóż .... sprawdźcie, co proponują Wam jeszcze Firmy z Francji, Niemiec, Holandii, Skandynawii. Jesteśmy w Unii Europejskiej od 14 lat, mamy swobodny przepływ towarów, kapitału, pracy i usług.
Więc jak się oddawać, to najlepiej, najdrożej i najbezpieczniej w danym momencie. I na tym wolność się skończy. A potem za jakiś czas żeby nie było biadolenia, że nowy Pan zły, bo to tamto ....
użytkownik
12 sie (2 miesiące temu)
12 sie (2 miesiące temu)
A najlepsze jest to że ten Głuchów płaci więcej nie tylko od Łowicza ale i od Mlekpolu Mlekovity czy polmleku : )
użytkownik
12 sie (2 miesiące temu)
12 sie (2 miesiące temu)
Szanowni dostawcy niestety ale powinniście się starać żeby zechciała was przejąc Mlekovita bo polmlek jak zwykle obieca i nic wam nie da. jak w mackowym czy w Ostrowi. Mlekpol Grajewo każe wam dopłacić do udziałów bo minimalny w Grajewie to 30 tys więc czeka was słona dopłata. Mlekovita nie potrąca udziałów bo wie że to wirtualne pieniądze. w Mlekovicie jak chcesz jesteś udziałowcem jak nie to nie jesteś. To jest spółdzielnia dzisiejszych czasów. Nowoczesna innowacyjna przyszłościowa. Nigdy do niczego nie zmusza. daje wybór. nowocześnie zarządzana i rentowna. Ma Prezesa a nie atrapę czy imitację.
użytkownik
9 sie (2 miesiące temu)
9 sie (2 miesiące temu)
Parę przykładów działalności ulubieńców poniżej.

https://www.wprost.pl/forum-ekonomickrynica/10075303/dlaczego-likwiduje-sie-najwieksza-spoldzielnie-mleczarska-w-trojmiescie-ponad-200-osob-do-zwolnienia.html

http://www.polishclub.org/2011/04/18/mleczny-interes-andrzeja-g/#

https://www.wykop.pl/link/3793061/historia-sukcesu-i-upadku-firmy-produkujacej-popularne-flipsy/strona/2/

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/pracownicy-spoldzielni-mleczarskiej-polmlek-mackowy-na-bruku/pfqllzx

https://www.solidarnosc.org.pl/spspoz/index.php?option=com_content&view=article&id=995:koniec-spodzielni-mleczarskiej-makowy
użytkownik
9 sie (2 miesiące temu)
9 sie (2 miesiące temu)
Nie lepiej będzie z Mlekowitą. Oni to nie płacą tyle żeby przejście tam było opłacalne. W każdej lokalizacji inną cenę. Bo Łowicz Mlekowita czy Mlekpol zrobią Łowicz jakimiś spółkami bo na połączenie nie zgodzi się UOKIK. Zastanawiam się, a szkoda że nie robią tego inni po co im Łowicz? Chyba jedny najlepszy jest polmlek bo oni to chociaż nie myślą oczu. Firma prywatna to wiadomo po co im Łowicz.
użytkownik
6 sie (2 miesiące temu)
6 sie (2 miesiące temu)
polmlek blisko coraz bliżej:((. Klamka chyba zapadła. Nadzieja w tych członkach rady , którzy myślą. Pozdrawiamy uczciwych członków rady nadzorczej, którzy chcą dobra naszej spółdzielni . Szczęść Boże.
użytkownik
4 lip (3 miesiące temu)
4 lip (3 miesiące temu)
To te właśnie ogłosił upadłość. Jeżeli upadłość to rolnicy niewiele dostaną z udziałów. Czekali do samego końca. Oby scenariusz ten nie powtórzył się w Łowiczu. Tam też polmlek się przewijał i zaprzyjaźniona z nim firma handlowa która dużo z Rotr kupowała bo też postawili na tradycję i powychodzili z sieci i dokąd doszli? Teraz z udziałów trzeba pokryć straty i pewnie polmlek za bezcen to przejmie. Oby Łowicz to nie czekało.
użytkownik
4 lip (3 miesiące temu)
4 lip (3 miesiące temu)
Lepszy byl Marian Miziolek! Lepszy bo stal za zarzadem nawet razem z zarzadem jakis czas temu zlozyl rezygnacje. Ten nowy przewodniczcy musi sie sporo nauvzyc zeby zagrac jak rowny z rownym z grupa trzymajaca wladze. Czy on w ogole wie KTO TRZYMA TERAZ WLADZE?
Z polmlekowskim pozdrowieniem
użytkownik
4 lip (3 miesiące temu)
4 lip (3 miesiące temu)
PYTANIE DO SPÓŁDZIELCÓW:
Komu będzie NAJBARDZIE SŁUZYŁO PRZEJĘCIE PRZEZ polmlek CZY INSZY MLEKPOL? NO? KOMU?
Nam społdzielcom czy układowi rodzinno-towarzysko-biznesowemu?
SAMI SBIE ODPOWIEDZCIE NA PYTANIE I BĘDZIECIE WIEDZIEĆ CZEMU CENA SKUPU TAKA NISKA I CZEMU CENA SPRZEDAZY JESZCZE NIŻSZA....
MYSLEĆ MYSLEĆ ROLNICY! NIE DAĆ SIE TAK NA ŻYWCA ROBIĆ W CIULA !
użytkownik
1 lip (3 miesiące temu)
1 lip (3 miesiące temu)
Pan Wałachowski na prwno nie jest za przejęciem przez polmlek!!! Byc moze tu wladnie jest prawdziwy powod, ze zostal tak po chamsku potraktowany orzez uklad rodzinno- towarzysko-biznesowy!!!!
użytkownik
1 lip (3 miesiące temu)
1 lip (3 miesiące temu)
http://www.polishclub.org/2011/04/18/mleczny-interes-andrzeja-g/ Do poczytania trochę ciekawych historii o tym jak to onegdaj właściciel polmleku przejmował inne zakłady.
użytkownik
30 cze (3 miesiące temu)
30 cze (3 miesiące temu)
Te chłopy z Łowicza to naprawdę nie mają swojego rozumu. Nie dość że nie pogonili zarządu to jeszcze oddadzą się polmlekowi haha spółce zoo która ost sprzedała zakład Maćkowy wyrzucając ludzi na bruk, płacą za mleko tyle co Łowicz. Przecież to trzeba nie mieć rozumu w głowie żeby tak robić.
Jeżeli nie odnalazłeś interesujących Cię wpisów dla hasła "polmlek"
załóż nowy temat

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr
Formularz odpowiedzi
 

Chcę zamieścić
Proszę wpisać treść wiadomości (min. 10 znaków)
Wybierz zdjęcia z dysku lub przeciągnij je tutaj
możesz dodać jedno lub kilka zdjęć jednocześnie
można publikować jedynie zdjęcia w formacie JPG
maksymalna wielkość każdego zdjęcia - 4MB
dołącz:
wpisano znaków: 0
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
Proszę uzupełnić podpis (min. 3 znaki)
E-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Numer telefonu
Nieprawidłowy numer telefonu
Aby wysłać wiadomość należy zaakceptować regulamin

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

Wczytywanie danych...
 1. Jeśli chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza który sam dodałeś - podaj kod zgłoszenia który otrzymałeś na swój adres e-mail w chwili dodania komentarza a następnie przejdź do edycji wpisu:
 2. Jeśli nie pamiętasz/nie znasz swojego kodu zgłoszenia, a chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza skorzystaj z poniżej przestawionej opcji:
Jeśli chcesz usunąć komentarz który wybrałeś uzupełnij swoje dane zgłaszającego, a następnie dokonaj opłaty administracyjnej w wysokości 200,00 zł za usunięcie wybranego komentarza.
* Serwis gwarantuje poufność poniżej udostępnianych danych
Wpisz swoje imię i nazwisko
Nieprawidłowy PESEL lub NIP
Wpisz miasto i kod pocztowy
Wpisz nazwę ulicy i numer domu
Nieprawidłowy adres e-mail
 

WYCIĄG Z REGULAMINU

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Najpopularniejsze tematy na forum

Bydgoszcz

Karpacz

Błonie

Gliwice

tatuum Opole

Warszawa

Asystentka poszukuje pracy jako stomatologiczna miejsce wawer Warszawa

uber Kraków

uber taxyfi Kraków taxify Kraków dabrowa gornicza Walcownia wroclawskie Warszawa Bielany tarnowskie Góry

Kraków

Głogów

Tczew

Kielce

Sprzątaczka Kielce

Tarnów

Suwałki

Lublin

Siechnice wlkp Grodzisk print polska mazowiecki Grodzisk czarna owca Lublin peri Katowice

Katowice

Opole

discover Kraków

Toruń

fliziarz 575919340 Kraków fliziarz Kraków gaczynska Karolina

Sochaczew

Kruk logistiki transportu Za Szkołą

Leszno

Jaworzno

jastrzebie Zdrój

Świdnik

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 najgorszapraca.co.pl | regulamin